Co Donald Trump myśli o kobietach? – Szowinistyczne hasła w obiektywie

Co Donald Trump myśli o kobietach? – Szowinistyczne hasła w obiektywie
  •  
  •  
  •  
  •  

W sieci nietrudno znaleźć fragmenty wywiadów, w których Donald Trump mówi co myśli o kobietach. W dzisiejszych czasach podobne frazesy to woda na młyn dla środowisk feministycznych, ale tym razem okazuje się, że dziewczyny z transparentami mogą mieć rację. Obejrzyj niecodzienną sesję zdjęciową i napisz, co myślisz.

 

SZUM WOKÓŁ DONALDA TRUMPA NIGDY NIE USTANIE

Autorką kontrowersyjnych zdjęć jest Aria Watson – osiemnastoletnia studentka Clatsop Community College w Oregonie. Dziewczyna stworzyła serię zdjęć pod hasztagiem #SignedByTrump, która miała być jej zaliczeniowym projektem na zajęcia z fotografii. Aria przyznała w wywiadzie dla BuzzFeed, że robiła zdjęcia w okresie kampanii wyborczej. Znała doskonale stanowiska i poglądy najważniejszych kandydatów, więc postanowiła przekuć to na ciekawy projekt.Ostatecznie, czarę goryczy przelało spektakularne zwycięstwo Trumpa nad Hillary Clinton.

 

aria watson
Fot. Aria Watson | Kampania na Tumblr #SignedByTrump
aria watson
Fot. Aria Watson | Kampania na Tumblr #SignedByTrump

 

Cóż, jaki jest prezydent Donald Trump, każdy widzi. O głowie Stanów Zjednoczonych Ameryki było głośno na długo, zanim stał się jednym z najpotężniejszych ludzi świata. Społeczeństwo znało go przede wszystkim jako biznesmena, który podczas swojej długoletniej kariery wybudował i wyremontował liczne nieruchomości komercyjne i mieszkaniowe – hotele, kasyna, pola golfowe. W latach 1996-2015, Donald Trump był właścicielem konkursów Miss Universe, Miss USA i Miss Teen USA.

Wyglądało na to, że w kolekcji zachcianek ekscentrycznego biznesmena, brakowało już tylko fotela w Gabinecie Owalnym. Dlatego dopiero prawdziwą burzę na świecie wywołała kandydatura Trumpa na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Wtedy wydawało się, że już nic głośniejszego się nie stanie, a jednak, miało to miejsce, kiedy biznesmen pokonał Hilary Clinton i objął stery potężnego państwa.

 

DONALD TRUMP I JEGO OPONĘCI

Donaldowi Trumpowi od początku nie układało się z opinią publiczną i wszelkiej maści artystami. Swego czasu świat obiegła wiadomość, że prezydent nie wytrzymał uszczypliwych komentarzy na Twitterze ze strony Stephena Kinga i zablokował pisarza.

Na dodatek wszyscy wiedzieli, że Trump w dość nonszalancki sposób podchodzi do spraw związanych z szacunkiem względem kobiet. W sieci nietrudno znaleźć zapisy wideo z wywiadów, w których biznesmen obraża kobiety.

Aria Watson zdecydowała się na niekonwencjonalną manifestację, ale trzeba przyznać, że czasami cel uświęca środki. W wywiadzie udzielonym portalowi BuzzFeed, powiedziała:

 

Wszystkim co chciałam osiągnąć tymi zdjęciami, była pomoc ludziom w zrozumieniu, kim naprawdę jest Donald Trump. Chciałam się poczuć usłyszana. Wiem doskonale, że większość ludzi jest pewna swoich racji na temat prezydenta, ale ufam, że kiedy ktoś zobaczy #SignedByTrump, to otworzą mu się oczy.

aria watson
Fot. Aria Watson | Kampania na Tumblr #SignedByTrump

FACEBOOK I INSTAGRAM ZABLOKOWAŁY #SignedByTrump

Aria opublikowała zdjęcia na  Facebooku i Instagramie, ale wszystkie zostały usunięte. Dopiero w serwisie Tumblr, fotografie zyskały popularność i zostały obejrzane już ponad 200 tysięcy razy.Niektóre portale próbowały robić z tego sensację, ale podejrzewam, że wyżej wymienione serwisy społecznościowe nie zdecydowały się na publikację zdjęć pani Watson ze względu na nagość modelek.

Dziewczyny pozujące do zdjęć z wymalowanymi na ciałach cytatami Donalda Trumpa, pozostały anonimowe. Artystka zdradziła, że zaprosiła do sesji głównie przyjaciółki i rodzinę, a jedna z fotografii to jej własny portret.

Zachęcam Was do obejrzenia tych zdjęć i podania ich dalej. Złe traktowanie kobiet to temat na czasie, którego nie powinno się lekceważyć. Niezależnie od poglądów politycznych czy wpływów, szowinizm i wszelkie przejawy dyskryminacji, powinny być piętnowane.

Artyści przekazują społeczeństwu swoje wizje często w szokujący sposób, ale chyba zgodzicie się ze mną, że każda metoda jest dobra, dopóki zwraca uwagę ludności na powszechne problemy. Pomyślałem, że warto przypomnieć o tym kontrowersyjnym projekcie. A Wy, co o tym myślicie? Jak zwykle czekam na komentarze. 😉

ŹRÓDŁA:

Zdjęcie do miniaturki pochodzi ze strony Flickr – autor Gage Skidmore

Donald Trump – Biogram

BuzzFeed – WSZYSTKIE ZDJĘCIA Z SESJI

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *