Uzależnienie od narkotyków zmorą wielu sławnych pisarzy

uzależnienie od narkotyków
 • 6
 •  
 •  

WYWIAD ROZWIEWA WĄTPLIWOŚCI CZYTELNIKÓW

Twórca i redaktor bloga Kultura Masowa. Uwielbia twórczość Edgara Allana Poego i Salvadora Dali. Oprócz czytania książek, rysowania i oglądania filmów, wie co się dzieje na europejskich boiskach piłkarskich.

7 Comments on “Uzależnienie od narkotyków zmorą wielu sławnych pisarzy”

  1. Super, o to mi chodziło. 😉
   Warto się tym interesować, bo życie pisarzy ma z pewnością niemały wpływ na ich twórczość.
   Będę wdzięczny, jeśli polubisz mój fanpage, żeby być na bieżąco.

   Pozdrawiam,
   Mateusz.

 1. Niesamowity artykuł! Często słyszałam o "srodkach" tego typu u pisarzy i artystów (np. Witkacy). Nie miałam pojęcia co do autora "Lotu nad kukułczym gniazdem" a jest to jedna z moich ulubionych książek (no i film z Nicholsonem). Zaostrzyłes mi apetyt na te tematy chętnie przewertuje te tematy 🙂 Pozdrawiam i zapraszam Cię do mnie, może cos Cię zainteresuje 😉
  http://www.gen-igrek.blogspot.com
  Kavka.

  1. Cześć Kavka,
   Jutro dodaję drugą część tego artykułu. 😉 Będzie o Witkacym, Huxleyu i Thompsonie (ten to miał dopiero bałagan na strychu!). Mam nadzieję, że wejdziesz i się zapoznasz.
   A no i byłbym wdzięczny za lajka na fejsie. 🙂
   Pozdrawiam!

 2. ,,Lot nad kukułczym gniazdem,, znam tylko z filmu, ale chętnie po tym, co napisałeś, sięgnę po książkę. Dicka znam z jego utworów. Podobał mi się ,,Ubik,, i ,,Słoneczna loteria,,. Gdzieś czytałam, że miał schizofrenię, ale czy to prawda nie wiem. Kinga znam z wielu książek. Bardzo mi się podobał ,,Łowca snów,,.
  Bardzo ciekawy artykuł.

 3. Polecam przeczytać książkę "Próba kwasu w elektrycznej oranżadzie". Jest to coś w rodzaju reportażu (napisane przez zawodowego dziennikarza) o tym co się działo z Keseyem i jego kompanami po wydaniu Lotu. A to bardzo ciekawa postać i historia. Dość powiedzieć, że działalność Keseya przyczyniła się do popularyzacji LSD i powstania hipizmu w USA w równie dużym stopniu co działalność Tima Leary'ego 🙂

  1. Cześć!
   Przeczytam, a potem napiszę o tym szerszy materiał. Chciałbym, żeby postać Kesey'a była bardziej znana w Polsce, tym bardziej, że mało jest wzmianek o nim w rodzimych źródłach.
   Dzięki!
   P.S. Polecam polubienie fanpage'a Popkultury. Dzięki 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *